Училището за вампири

Добре дошли в училището за вампири, създадено по романите на П. Каст и К. Каст! Преживейте живота си такъв, какъвто го искате!

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Спечелете
ВИЖТЕ КОЙ СПЕЧЕЛИ, КАТО ЦЪКНЕТЕ НА СНИМКАТА ОТГОРЕ!!!
Станете преводач
Спешно набираме преводачи. Ако имате желанието да бъдете такъв цъкнете ТУК
Latest topics
Предстоящи събития
Станете наши приятели
Специални приятели
---------------------------
Чат

Share | 

Библиотеката на учениците

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Ник Дийн
Директор; Учител по Драма, Владее елемента Земя

ПисанеЗаглавие: Библиотеката на учениците   Нед Апр 11, 2010 2:39 pm

Тя беше огромна с множество книги. В страни до всеки рафт с книги имаше дълга дървена маса с дървени столове за четящите. В библиотеката имаше и компютри.

Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 1:56 am

Вместо да се прибера в стаята си,както мислех да направя,отидох в библиотеката,за да прочета някоя хубава книга или да седна да уча или пък да се поровя малко из интернета.
Запътих се към най-последните редици,защото знаех,че там са книгите за шестокурсниците,плюс това съдържат най-много вълнуваща информация.
На десетия ред бяха учебниците по Социология за Вампирите на шести курс.Без да се замислям много,много грабнах един и седнах на дървения стол.
Гледах,гледах,но нищо не ми хвана окото и когато отгърнах на стотната страница,надписа привлече вниманието ми."Всичко за една Висша Жрица".Я пак?!?
Любопитно отгърнах на следващата страница и там пишеше за Горгоната.
Горгоната била прочута вампирска Висша Жрица с афинитет към стихията Земя и оттам идвало митът за вкаменяването.
И така нататък и така нататък.
Бях учила тези неща в трети,четвърти и пети курс,но това явно е преговор.Е,все пак този преговор не ми беше досаден,защото аз обичах да уча.
Прочетох за всички вампирски Висши Жрици и ми беше много интересно,защото не бяхме учили за Вампирската Висша Жрица Неферет и за нейната ученичка,която владеела петте елемента и се казвала Зоуи Редбърд.
Беше ми много интересно да чета за миналите времена,особено от тези учебници.Уроците тук не бяха скучни,както в обикновените училища,а бяха вълнуващи и когато четеш или слушаш,можеш да се потопиш и да си представиш,че си там.
Отворих на следващата страницата,където темата беше "Обноски и маниери на една Висша Жрица".Ето това е!Точно това,което търсех!
Прелистих страниците на бързо,а после се върнах в началото и се задълбочих в четенето.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Remember,darkness does not always equate as evil,just as light does not always brings good.
Върнете се в началото Go down
Селена "Лена" Дюшън
Четвъртокурсничка; Дъщеря на Водата, Редактор (главен), Потребител на месец Авгус

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 4:02 am

Реших да мина през библиотеката за да си взема някоя книга или учебник преди да се прибера в стаята. Когато влязох видях едно момиче да чете някакъв учебник и явно доста се беже увлякла в четене ,защото дори не забеляза ,когато влязох и застанах зад нея. Обърнах се с гръб и започнах да търся учебник за четвърти курс по Митология. Докато търсех изведнъж проговорих:
- Доста ти е интересно а?- през това време намерих учебника ,който търсех.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 4:14 am

Бях задълбочена в това,което чета,че дори не забелязах момичето,което влезе току-що.Ох,леле!Как ли ще реагира,ако види белезите ми?О,Никс,помогни ми да се овладея!
Запомних до коя страница съм стигнала и затворих учебника.
Станах от дървения стол и се усмихнах на момичето.
-Ами всъщност,да,интересно ми е.-отговорих й аз и се усмихнах.-Аз съм Кейт Фелър и съм шести курс.Съдейки по емблемата ти,ти трябва да си четвърти курс.А ти си...?-попитах и постоянно се усмихвах.Тя имаше доста необичаен цвят на косата.Дали се е боядисала или цвета й си е такъв.-А...Между другото...Цветът на косата ти е много впечатляващ.Да не си се боядисала?-Браво на мен!Обсипах я с въпроси!

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Remember,darkness does not always equate as evil,just as light does not always brings good.
Селена "Лена" Дюшън
Четвъртокурсничка; Дъщеря на Водата, Редактор (главен), Потребител на месец Авгус

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 9:05 pm

-Името ми е Дулсе-Мария, по-добре ми кавай Дул или Дулсе мразя името си, а колкото до цвета на косата да естественият ми цвят е. - отговорих на Кейт. Имаше страхотни белези мисля че изобразяваха цветя.
- Страхотни белези Кейт. - казах аз и и се усмихнах. Мисля че това беше момичето подготвяно за Висша жрица. Макар и да се усмихваше и личеше че се притесни, за това реших да не и се покланям и така на татък не че не я уважавах но мисля че така е по-добре.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 9:30 pm

Дулсе беше наистина приятно момиче и това си проличаваше.
-Ще го имам в предвид.-казах и се усмихнах.Тя беше много симпатично момиче.Е,поне според мен.
Както и предполагах,тя забеляза белезите ми,но поне не ме зяпаше сякаш съм някакво извънземно,както направиха тези,които бяха в коридорите,докато минавах.Това ме облекчи и вътрешно си отдъхнах.
-Благодаря.-отговорих й.-Е,Дулсе,какво те води насам?

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 9:40 pm

- О, ами нищо особено просто ми беше скучно и реших да си взема някоя книга или учебник. - казах аз.
- Ами теб? - Кейт беше страхотна. Мисля че ще станем страхотни приятелки.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Вто Юни 08, 2010 9:50 pm

Беше ми приятно да говоря с нея.Според мен щяхме да станем страхотни приятелки,макар и тя да беше по-малка от мен.Всъщност това не ме интересуваше.Тя е много приятно момиче.
-О,ами аз...ъъ..Недей да казваш на никой,моля те.-казах и с нея седнахме.Сниших глас и започнах.-Бях в Храма на Никс и лично от нея получих нова дарба,но все още не знам каква е.Висшата Жрица смята,че аз съм Избрана от Богинята.Моля те, не се шашкай.Днес получих дарбата и се надявам скоро да я открия,а и белезите също са ми от днес и все още малко ме сърбят.Ти си първият човек,тоест вампир-новак,на който казвам.Не знам как се държи една Висша Жрица,затова дойдох в библиотеката,за да проуча нещата от учебника по Социология на шести курс.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 1:39 am

- Леле това е страхотно!- развълнувано казах аз.
- Надявам се скоро да откриеш дарбата си. - прошепнах и аз. Това беше страхотно наистина се радвах за нея.
- Спокойно няма да кажа на никой за това. Никс те е дарила със страхотни белези.
- Всъщност какви са дарбите ти? Май шестокурсниците имат 4?-започнах да и задавам въпроси. Беше страхотно че се разбираме толкова добре.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 3:53 am

Както и предполагах.Поех си дълбоко въздух и се замислих.
-Не всеки шестокурсник има точно четири дарби.Някои имат по-малко.Например аз.Имам три дарби-Мъдрост,Телекинеза и Метаморфия.Явно дарбите ми са три,защото сега се е появила още една.Доколкото знам,ти имаш една дарба,а четвъртокурсниците трябва да имат две дарби.Сигурно скоро ще получиш нова специална дарба.-казах й и се усмихнах.-Каква е твоята дарба?

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 4:06 am

- Не всъщност имам 2 дарби Телекинеза и Свръхсила. - докато и казвах за дарбите си Рима (котката ми) дойде и скочи върху мен.
- Ела тук сладурче. - казах и аз и я гушнах.
- Това е Рима. - Казах аз на Кейт.
- Ти имаш ли котка?

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 4:15 am

-О,ясно.Моя грешка.В случай,че не знаеш,Мъдрост е силата на ума и оттам идва високата ми интелигентност.Метаморфия-силата да променям външния си вид.-обясних й аз и за да докажа това,направих така че косата ми да стане руса,но после върнах нормалния си вид.-Телекинеза няма как да не знаеш какво е...Ти също я владееш.-продължих да обяснявам,докато котката на Дулсе се появи.-Много е сладка!-казах аз и я погалих зад ушите.-Аз нямам котка.Все още никоя не ме е избрала,но се надявам скоро да ме избере,защото според мен котките са невероятни животни.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 4:21 am

-Да котките са невероятни.-казах а аз.
-Очудвам се че Рима е толкова спокойна около теб. Обикновено драска всеки който я доближи.- сведох поглед към рима и я погалих.
-Сигурно и тя смата че си прекрасен човек.-казах аз и и се усмихнах сладко.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 5:28 pm

-Радвам се,че сме на едно мнение.-отвърнах на Дулсе и се усмихнах,а след това започнах да чешам Рима зад ушите.Тя беше много сладка!-Дулсе,според мен бирманските котки са невероятни.Винаги съм мечтаела да имам такава.Самите котки са много интересни.По външен вид,по характер по всичко.Дано Никс направи така че Бирманска котка да ме избере.Тази порода ми е любимата.-Спуснах се в обяснения и продължих да Галя Рима,а тя продължи да мърка.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 6:48 pm

-Мисля че много скоро някоя котка ще те избере.-усмихнах и се аз
-Надявам се да е Бирманска. - искрено и отвърнх аз.
-Знаеш ли Кейт, аз по принцип не съм общителен човек и нямам особено много приятели или поне не истински. Всички са ми приятели само заради парите. - намръщих се аз и сведох поглед.
-Всъщност ти си единствената с която си говоря толкова лесно. При другите винаги съм в напрежение да не сгафя нещо-вдигнах главата си и и се усмихнах.
-Радвам се че се запознахме.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Сря Юни 09, 2010 11:15 pm

-Не мога да повярвам колко общо имаме!-учудих се аз и се усмихнах.-Съжалявам...Исках да кажа,че и пр мен е така,защото аз също съм богата и съм имала много приятели,но разбрах,че са се сприятелили с мен заради парите ми,понеже в предишното училище бях отличничката на училището и най-популярното момиче.Те просто искали да се движат с мен,само защото съм богата и защото съм популярна,за да може и те да са популярни.-обясних й аз и си поех дълбоко дъх.-

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Чет Юни 10, 2010 1:51 am

-Да права си имаме много общо-издишах тежко аз.
-При мен същата работа само че аз знаех че ме използват, и не ми пукаше. Важното беше че имах приятели.-казах аз.
-Това е супер глупаво нали?

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Чет Юни 10, 2010 2:21 am

-Много глупаво,ако питаш мен.-казах и издишах тежко.Тези техни постъпки бяха много глупави.
Размислите ми бяха прекъснати от едно сърдите мяукане.Засмях се.
Продължих да галя Рима и от време на време я почесвах зад ушите.Тя затвори очи и започна да мърка.Котката на Дулсе беше много сладка!Надявах се скоро някоя котка да ме избере,защото се чувствам много самотна,когато съм сама в стая.Моля се на Никс някоя котка да ме избере и дано тази котка е Бирманска,защото тези котки са ми любимите,плюс това са най-сладки.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Селена "Лена" Дюшън

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Чет Юни 10, 2010 3:50 am

-Ей Кейт! Искаш ли да се разходим до Тулса?-попитах я аз.

Daughter of Water

Рима & Феникс
Кейт Фелър
Шести курс

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Чет Юни 10, 2010 5:18 pm

Докато галех Рима,въпроса на Дулсе ме освободи от "транса" ми.Вярно,че и преди бях излизала извън Училището,но винаги съм била сама.Плюс това не излизах,за да се мотая с приятели,а излизах само да хапна нещо недиетично или пък когато имам нужда от нови дрехи.Е,тези случаи бяха ядки,защото още откакто съм белязана,гардеробната ми винаги е заредена с бъдещите тенденции.
-Ами,добре!Съгласна съм!-отговорих аз най-после.
Прибрах учебника по Социология в чантата ми и с Дулсе излязохме от библиотеката.

Касиди
Кейт Фелър
Шестокурсничка

Изабел Кан Лу
Пети курс; Владее елемента Въздух

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Съб Юли 17, 2010 12:55 am

Исках малко тишина, но нямаше да откажа и на някаква компания. Бях взела и лаптопа си. Бял вързала косата си на една опашка, доста небрежно. Е все пак всичко си беше в мой стил. Седнах на една маса и чак тогава забелязах, че май съм сама. Отворих лаптопа си и влязох в един чат. Бях сама с още един потребител на име Lavazza . Странно, но се оказа момче.
Аз: Здравей, Lavazza
Lavazza: Здравей, Бела.
Да бях се писала просто Бела. Обичах да ми викат така, но и Изабел ме устройваше.
Аз: Познаваме ли се?
Какво ме прихвана да питам. Но следващия отговор ме изненада.
Lavazza: Аз те познавам изключително добре, но за теб не знам.
Наистина малко странно. По каква случайност бях попаднала точно на познат. А и се съмнявах, че ме познава. Шегува се. Вероятно.
Аз: Аз пък не мисля така.
Lavazza: Помисли още малко.
Аз: Не ми беше приятно. Чао.
Не успях да прочета какво беше написал той, защото излязох от чата. Стана ми смешно. Тоя се шегуваше очевивидно с мен. Изкикотих се леко. Да, това вече не беше в стила ми. Внезапно в мислите ми изкочи едно име. Сенг-Хюн. Усмихнах се леко и отново се заблях в интернет, макар че това не помагаше да не мисля за него. Странно. Тези няколко минути си повтарях единствено думата ' странно'. Толкова ли беше странно да казвам 'странно', понеже очевидно ми е странно. Полудях. Помощ някой да ме вкара в лудница. Вдишах малко въздух. Засмях се. Тогава усетих нечии стъпки.

Поправено
By: Дулсе-Мария
http://www.moon-academy.forumotion.com
Сенг-Хюн Лий
Петокурсник; Владее елемента "Земя"

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Нед Юли 18, 2010 3:26 am

Когато стигнах в библиотеката видях Изабел. Усмихнах се и казах:
-Кълна се, че не те следя.-засямх се.
Тя се ровеше в интернет. Или поне това успях да видя докато минавах покрай нея. Започнах да обикалям равтовете книги. Книга, книга, книга, къде си, хубава книга? Леле...Аз не съм наред. Къде има някаква нормална книга? А, да...Доброто стару хайку. Изкарах книгата ''Хайку-лято''. Бях чел хайку преди около четири-пет години. Разгърнах страниците й и попаднах на стиховете:

"Рисувaм pози.
Лeсни сa цвeтовeтe,
a тpудни - листaтa."

Звучеше...някак поетично и красиво по-начин, който аз не рабирах. Като говорим за красиви неща пред мен стоеше нещо много красиво, а в общежитието ме чакаха някои неща, които не са много красиви. Хъх...така ако продължа с нещата не знам какво ще стане.
-Ъм...каква беше тази работа с целувката?-Попитах. Докоснах бузата си с ръка. Чувствах се леко странно и тъпо, но ми беше много любопитно.
Изабел Кан Лу

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Нед Юли 18, 2010 3:35 am

Вдигнах бавно погледа си, а след това бързо затворих лаптопа, при което се чу силно 'щрак'. Погледнах го, а след това се усмихнах. Всъщност като се замисля само при неговата компания, от няколко години се усмихвах така.
-Хъм...сети се сам.-отговорих, макар че това едва ли се смяташе за отговор. Беше доста неясно, нo пък и даваше жокер. Стараех се да не мисля прекалено много за какво става въпрос, вземе ми е влязал в главата, а аз така и не успях да се науча да усещам кога някой ми чете мислите и кога не. Самата аз сега си давах почивка от дарбата си, пък и общуването е злато. А не, мълчанието е злато. Какво да направя, не бях много по поговорките и от тоя сорт?
Продължавах да го гледам, а усмивката ми се разширяваше. Исках да видя какво щеше да направи след малко. Леле, бях си малко лоша. Но пък какво? Попринцип не съм такава...Да бе, точно!Ах, все тая...
Подорях главата си на лявата си ръка. Попринцип си бях левичарка и по удобно на лявата страна, във всяко отношение.

Поправи си поста, имаш много грешки!
By: Дулсе-Мария
Сенг-Хюн Лий
Петокурсник; Владее елемента "Земя"

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Нед Юли 18, 2010 7:03 pm

Колкото и да се мъча няма да рабера скоро. Май. Нямаше да се ровя в глави или в мисли точно сега. Не исках. Въздъхнах и казах:
-М...аз съм малко простичък, за това няма ли да ми обясниш?-Не че щеше, но...
Постонно се усмихваше, което ме радваше. Но тази усмивчица беше и малко злобна. Хъх...нещо ми става, но не знам какво и защо. Обърках се съвсем. Зарових глава в книгата. Нещо хубаво тук? Така...не че четох много, ами по-скоро размишлявах, но не успях. Отказах се да го правя. Попаднах на следното хайку:

Жълтото слънце
грее във косите ти.
Нежно блести.

Звучи..странно, но красиво. Обърках се. Затоврих книгата. И погледнах Изабел. Тя продължаваше да се усмихва. Аз я погледнах и се ухилих, но не прелестно и мило, ами...някак досадно.
Изабел Кан Лу

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   Нед Юли 18, 2010 7:34 pm

Усмивката ми леко замря, но очите ми продължиха да се усмихват. В преносен смисъл, естествено . Добре де, признавам си - дори и аз не знаех защо го бях целунала по бузата. Може би от благодарство за прекрасния ден, ден какъвто не бях имала от много време, а може би и заради нещо друго. Нямаше да прибързвам с мислите си и разсъжденията. Наистина не знаех. Както се казваше, дойде ми отвътре. Просто така. На мен често много неща ми идват от ...вътре.
Облегнах се назад. Изкарах косата си, за да не я притискам. Завъртях леко очи.
-Не мога да ти обесня.-отговорих спокойно,а май отговора ми малко го учуди...изненада дори. -Наистина не знам...-продължих после и вдигнах рамене. След това ъгълчето на устата ми помръдна, опитващо се да създаде някакво подобие на усмивка.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката на учениците   

Библиотеката на учениците
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next